м. Львів, вул. Зелена 39 (032) 276-08-12

zir.lviv@gmail.com

Про контактні лінзи

Чи правильно ?

Носити лінзи під час купання або плавання?
Середовище в басейні та морі повне бактерій та мікроорганізмів, тому відповідь - ні. Плавання у контактних лінзах піддає ваші очі більшому ризику інфекції. Завжди беріть з собою відповідні окуляри для плавання, якщо носите контактні лінзи. Окуляри для плавання не тільки захищають від втрати лінзи під час плавання під водою, але й забезпечують певний захист від такого середовища.
Займатися спортом в лінзах?
Контактні лінзи - це мрія атлета. Контактні лінзи збільшують периферійний зір. Плюс, контактні лінзи не запотівають, не висковзують і не випадають. Це забезпечує кращий зір, коли він вам більш за все потрібен. В залежності від виду спорту, слід носити відповідні захисні чи сонцезахисні окуляри.
Користуватися косметикою в контактних лінзах?
Так, але для зменшення дискомфорту або псування макіяжу рекомендуємо дотримуватися цих простих порад:
 • - вдягайте лінзи до нанесення макіяжу. При можливості користуйтеся косметикою без вмісту масел та віддушок
 • - часто заміняйте косметику: туш рекомендуємо міняти кожні 3 місяці, підводку -  кожні 3 місяці, а тіні для повік - кожні 6 місяців
Користуйтеся водостійкою тушшю та підводкою, щоб попередити осипання та розмазування. Не користуйтеся штучними віями, тому що вони можуть викликати подразнення, якщо попадуть під лінзи.
Зберігати контактні лінзи в воді?
Ні. Контактні лінзи не можна зберігати чи промивати у воді з-під крану. Така вода містить мікроорганізми, що можуть приставати до лінз та викликати інфекції, які без лікування можуть призвести до повної втрати зору. Обов'язково використовуйте розчин для лінз. Подивіться інформацію з догляду за лінзами> Контейнер для лінз не повинен контактувати з водою з-під крану з тих же міркувань. Слід завжди використовувати розчин для контактних лінз для очищення контейнеру для лінз.
Користуватися контактними лінзами після завершення терміну придатності?
Ні. Термін придатності - це гарантія того, що продукт відповідає вимогам до якості впродовж такого періоду. Для успішного застосування контактних лінз продукти, не використані до завершення терміну придатності, слід утилізувати.
Носити контактні лінзи після того як вони впали?
Якщо лінза впала на якусь поверхню, вона може забруднитися, та її можна безпечно носити знову лише після ретельного очищення та витримування у дезінфікуючому розчині протягом рекомендованого часу. Якщо лінзи залишили на деякий час, внаслідок чого вони засохли, їх слід утилізувати та замінити.
Носити лінзи щомісячної заміни, якщо я інколи їх вдягав(ла), але більшу частину часу вони пролежали в розчині?
Лінзи можна зберігати у невідкритому контейнері для лінз із багатоцільовим розчином B+L, таким як ReNu® або Biotrue™, до 30 днів. При зберіганні в період між застосуваннями протягом більш ніж 30 днів, слід виконати очищення та дезінфекцію перед використанням.
Застосовувати очні краплі при носінні контактних лінз?
Якщо ви користуєтеся очними краплями з медичних показань, слід порадитися з лікарем-офтальмологом, чи безпечно носити контактні лінзи під час лікування. Контактні лінзи можуть всмоктувати консервант з очних крапель, а також утримувати невідомі кількості препарату, викликаючи побічні реакції для очей. Якщо ви користуєтеся краплями для зволоження та освіження очей, то оберіть продукт, призначений для використання з контактними лінзами. У випадку з краплями, що усувають почервоніння очей, будьте обережними, тому що очі можуть страждати від «зворотного почервоніння» внаслідок тривалого застосування. Якщо ви користуєтеся краплями для зволоження контактних лінз, перегляньте етикетку, щоб виключити можливість алергії на певні компоненти. За її відсутності можна безпечно застосовувати такі краплі з лінзами; вони можуть покращити комфорт та вимивати сторонні частки з-під лінз. Їх можна використовувати у будь-який час: до вдягання лінз, під час їх носіння, а також для зволоження лінз для полегшеного виймання і після нього, щоб освіжити очі.

Загальні поради та інформація з застосування лінз.

Як довго можна носити контактні лінзи?
Ваш лікар-офтальмолог порадить можливу тривалість носіння лінз кожного дня. Простої відповіді немає. З контактними лінзами не існує універсального підходу. Ваш лікар-офтальмолог прийме рішення на основі вашого стилю життя та обговорить графік використання з вами. Якщо ви вважаєте, що можете носити лінзи довше, ніж слід, або хотіли б носити їх довше, обговоріть це з лікарем-офтальмологом.
Чи можуть вправи для очей призупинити погіршення зору?
Вправи для очей навряд чи вплинуть на ваш стан. Проте вони можуть бути корисними, наприклад, якщо ви весь день проводите за комп'ютером. Щоб дізнатися, наскільки вони вам потрібні, проконсультуйтеся з лікарем-офтальмологом.
В якому віці можна безпечно починати носити контактні лінзи?
Багато лікарів-офтальмологів радять починати носити контактні лінзи з 11 до 14 і носити їх можна протягом всього життя. Питанням залишається не стільки вік, скільки відповідальність, з якою молоді люди відносяться до належного застосування та догляду за контактними лінзами.
Як мають відчуватися контактні лінзи в оці?
Ви не повинні відчувати лінзи. При виникненні будь-яких з наступних проблем:
 • гострий біль, печіння чи свербіння (подразнення) очей, біль в оці
 • менше відчуття комфорту, ніж при першому вставленні в око
 • відчуття чужорідного тіла в оці (чужорідне тіло, відчуття дряпання)
 • надмірне зволоження (сльозовиділення) очей
 • ненормальне виділення з очей
 • почервоніння очей
 • погіршення гостроти зору (знижена гострота зору)
 • помутніння зору, ефект райдуги чи ореолу навколо об'єктів
 • чутливість до світла (фотофобія)
 • сухість очей негайно вийміть лінзи. Якщо відчуття дискомфорту чи проблема зникає, ретельно огляньте лінзу. Якщо лінзи будь-яким чином пошкоджені, не використовуйте їх знову. Помістіть лінзи в контейнер та зверніться до офтальмолога. Якщо лінзи забруднені (на лінзі спостерігається вія або інше чужорідне тіло), або проблема зникає, а лінзи виглядають непошкодженими, ретельно очистіть, промийте та продезінфікуйте Ваші лінзи, після цього знову помістіть їх в очі. Якщо проблема не зникає, негайно вийміть лінзи та зверніться до офтальмолога. Якщо вищезазначені симптоми не зникають після виймання лінзи або після її повторного вставлення, або після повторного вставлення нової лінзи, негайно вийміть лінзи та зв'яжіться з офтальмологом, який визначить потребу в в обстеженні, лікуванні або консультації іншого спеціаліста без затримок.. При виникненні будь-яких з вищезазначених симптомів є ризик серйозного стану, наприклад, інфекції, виразки рогівки, неоваскулярізації чи запалення райдужної оболонки. Менш серйозні реакції, наприклад, тертя, профарбовування епітелію або бактеріальний кон'юнктивіт слід ретельно лікувати для уникнення більш значних ускладнень.
 • Чи можуть контактні лінзи загубитися в оці?
  Ні. Ваші повіки так прикріплені до ока, що немає жодного шансу для лінз загубитися в оці.
  Що може статися, якщо носити лінзи довше, ніж передбачено?
  Ніколи не носіть лінзи довше, ніж визначено лікарем-офтальмологом. Недотримання рекомендованого графіку носіння або процедури догляду за лінзами може збільшити ризик побічних реакцій та інфекції очей.
  Чи кращі одноденні лінзи за лінзи тривалого застосування?
  Багато лікарів-офтальмологів вражають, що одноденні контактні лінзи мають переваги над лінзами, які слід міняти рідше: вони зручніші, тому що їх не потрібно очищувати кожного дня, і здоровіші, тому що на них не накопичуються щоденні відкладення. У деяких людей очі виробляють більше білків та ліпідів, ніж в інших, тож їм доводиться частіше міняти лінзи. Якщо у вас є алергія, вам може знадобитися частіша заміна лінз, особливо в пікові періоди алергії. Виконавши ретельний огляд та оцінку, лікар-офтальмолог розробить для вас найкращий графік носіння та заміни.
  Що робити, якщо пил чи ще щось попадає в очі, коли я ношу лінзи?
  Відчуття може бути дуже некомфортним. Якщо у вас є під рукою розчин та контейнер для лінз, негайно вийміть лінзи або скористайтеся краплями для зволоження, щоб вимити сторонні частки.
  Чи можна отримати нову пару окуляр за рецептом на контактні лінзи?
  Ні. Між рецептами на окуляри та контактні лінзи є різниця. Щоб отримати рецепт на окуляри, зверніться до лікаря-офтальмолога.
  Чи слід давати очам іноді відпочивати від контактних лінз та носити окуляри?
  Ваш лікар-офтальмолог допоможе вам визначити правильний графік носіння. Якщо ви відчуваєте, що очам слід відпочити від контактних лінз, зверніться до лікаря-офтальмолога. Разом ви визначите, як вирішувати цю проблему.
  Чи можуть контактні лінзи блокувати ультрафіолетове світло?
  Незважаючи на те, що деякі виробники включили такі властивості в певні лінзи, жодна з них не блокує все шкідливе ультрафіолетове світло. Організації з охорони здоров'я заявляють, що контактні лінзи не замінюють сонячні окуляри, що поглинають ультрафіолетове світло, частково тому, що контактні лінзи покривають лише частину ока. Тож навіть якщо ви користуєтеся лінзами, що блокують ультрафіолетове світло, слід також носити сонцезахисні окуляри, що поглинають УФ світло.
  Як працюють контактні лінзи?
  У зволоженому стані, поміщені на рогівку, контактні лінзи діють як рефрактуючий засіб, що фокусує світлові промені на сітківці. Контактна лінза має ту ж потрібну силу, що й окуляри, та переломлює світло так само, як окуляри.
  Якщо я хочу носити контактні лінзи лише раз чи два на тиждень, які мені краще підходять?
  Люди часто вважають одноденні лінзи найзручнішими, тому що вони не потребують клопітких розчинів та контейнерів. Погляньте на асортимент одноденних лінз та порадьтеся з лікарем-офтальмологом щодо лінз, які вам підійдуть.
  Чи є кольорові контактні лінзи такими ж ефективними, як і звичайні?
  Якщо вам потрібні тоновані лінзи для посилення або зміни кольору очей, лікар-офтальмолог підбере вам кольорові контактні лінзи.